Обмен электронных валют

Отдаете
Получаете
Инструкция

Що таке біткоін

Що таке біткоін
Біткойн - це  децентралізована платіжна система, що працює завдяки POW (Proof of Work) алгоритму, іншими словами - майнінгу.
Для функціонування системи запущено ноди - вузли, де зберігається вся інформація про усі операції в мережі.
Ці операції утворюють блокчейн - список усіх операцій з самого початку існування платіжної системи. Блокчейн зберігається на всіх повних нодах біткоіна та обновляється після кожної наступної здійсненної операції.
Адже з моменту запуска біткоін пройшло майже 10 років, його повний блокчейн на даний момент сягає майже 160гб. Для цього придумали лайт версії кошельків - тих які не завантажують всю історію від самого початку, а підключаються до ноди, що розташована на сервері певної програми і оновлюють дані лише по потрібних гаманцях.
Для того щоб переказ в мережі Bitcoin вважався успішним необхідно щоб його підтвердили хоча б в одному блоці.
За кожен переказ береться певна комісія. Її розмір може бути визначен користувачем у будь-якому розмірі. Чим більше навантажена система, тим більшу комісію потрібно ставити для швидкої обробки транзакції.
Ця комісія є частиною винагороди майнерам, які за допомогою ASIС приладів добувають нові блоки системи.
Майнінг собою являє математичну задачу, для рішення якої потрібні значні ресурси. З кожним днем її складність росте, тому розробники майнінгового обладнання випускають нові та більш енергоефективні прилади, прилади з більшою обчислювальною потужністю.

Переваги біткоіна порівняно з іншими криптовалютами:

  • Bitcoin - найбільш ліквідна криптовалюта
  • Всі інші криптовалюти торгуються здебільшого в парі з BTC
  • Блокчейн біткоіна являється найбільш захищеним завдяки найбільшій кількості майнінгової потужності. Щоб зробити атаку 51 на мережу потрібно витратити коштів більше, ніж теоретично можно отримати. Це робить спроби атакувати мережу нерентабельними.
  • Біткоїн є найбільш популярним та розповсюдженим рішенням для накопичення коштів та оплати сервісів
  • Недоліки біткоїна:

  • При сильному навантаженні мережі перекази можуть займати значний час
  • Збільшення комісії при великій кількості не оброблених транзакцій у блокчейні
  • Застаріла технології у порівнянні з новими прогресуючими криптовалютами


Однак хочемо відзначити що команда розробників біткойна постійно удосконалює мережу та добавляє щось нове. Це стосується і Lightning network, впровадження сайдчейнів та постіні оновлення програмного забезпечення для збільшення безпеки та стабільності системи.

Як купити біткоін в Україні

к списку статей